Veelgestelde vragen 20-jarig jubileum bedrijf:
Ons bedrijf bestaat 20 jaar en we willen een jubileumboek: hoe pakken we dat nu aan?
Heel simpel: wij weten precies hoe je een jubileumboek moeten maken, want het is ons vak. Dus wij ontzorgen je volledig, tenzij je het leuk vindt om heel direct en intensief betrokken te blijven. Dus wij komen eerst bij je langs, waarbij we jullie jubileumboeken laten zien die wij in de afgelopen jaren hebben gemaakt. Vervolgens maken we een plan van aanpak in de vorm van en projectvoorstel met daaraan gekoppeld een offerte voor bijvoorbeeld verschillende oplages, zodat je precies ziet wat de kosten zijn.
Hoe zorgen jullie voor de grafische opzet van een jubileumboek, zodat het aantrekkelijk en boeiend is voor de lezers en een blijvende indruk achterlaat?
Inmiddels weten we met al onze ervaring wat de beste aanpak is. We zorgen voor een onderscheidend ontwerp, maar nooit zo geforceerd conceptmatig dat het ten koste gaat van de leesbaarheid. We streven altijd naar een ‘wow-ontwerp’, maar wel met veel respect voor de huisstijl en de corporate identiteit. En met deze aanpak leidt dat tot nu toe alleen maar tot tevreden klanten en enthousiaste lezers. Overigens zorgen we er door een sterke visuele opzet altijd voor dat ook de niet-lezers met een boek uit de voeten kunnen.
Hoe worden jubileumboeken ingezet als een middel om saamhorigheid en betrokkenheid te bevorderen onder medewerkers, relaties of verenigingsleden?
Een jubileumboek werkt perfect als een ‘binder’ voor een bedrijf of vereniging. Zeker als medewerkers uiteindelijk het boek ontvangen leidt dat altijd tot veel onderlinge enthousiaste reacties. Bovendien is het met name bij wat grotere bedrijven heel goed om te lezen wat die andere collega (waar je in de dagelijkse praktijk nooit mee te maken hebt precies doet voor werk en wat zijn of haar ervaringen zijn binnen het bedrijf.
Schrijven jullie altijd zelf de teksten voor jubileumboeken?
Doorgaans wel, want meestal verzorgen we het volledige traject: van het opzetten van het redactionele en grafische concept tot en met de levering (en soms ook ondersteundende PR). We hebben een uitgebreid netwerk van journalisten en tekstschrijvers, dus voor ieder project gaan wij op zoek naar de geschikte kandidaat. Want het schrijven van een boek over anesthesiologie vereist een andere schrijfwijze dan een kinderboek voor het Rijksmuseum. Toch gebeurt het wel eens dat een klant (of medewerker) zelf wil schrijven.
Of dat er al een basistekst is, bijvoorbeeld geschreven door een historicus. Wij beperken ons dan tot de eindredactie om er een goedlopende en vlot lezende tekst van te maken.